Przejdź do głównej treści

Żadne gospodarstwo domowe nie może uniknąć kamienia, ale nie ma się czym martwić. Na szczęście dziś znamy na to wiele sztuczek. W tym artykule przyjrzymy się konkretnie temu, jak wyczyścić kamień z toalety.

Chociaż jest to powszechny problem, z którym spotyka się każde gospodarstwo domowe, zdecydowanie nie powinieneś przeoczyć kamienia. Nie tylko psuje on wygląd armatury łazienkowej, ale także skraca jej żywotność. W przypadku toalety może wyrządzić podwójne szkody - woda może wyciekać przez spłuczkę podczas spłukiwania, ale problem może również wystąpić w rurach odpływowych.

Osadu wapiennego można pozbyć się zarówno chemicznie, jak i naturalnie. Jeśli zdecydujesz się na metodę chemiczną, nie mamy dla Ciebie zbyt wielu rad. Upewnij się tylko, że nie łączysz produktów, postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie i unikaj produktów zawierających podchloryn sodu, który może uszkodzić ceramikę.

 

Jak wyczyścić muszlę klozetową za pomocą starych porad?

Być może zastanawiasz się, dlaczego miałbyś wypróbowywać porady starych babć, skoro o wiele łatwiej jest pójść do sklepu i kupić kilka środek czyszczący. Czasami trzeba rozwiązać problem od razu i nie ma możliwości zakupu środków do czyszczenia kamienia. Składniki do zastosowania babcinych porad zazwyczaj znajdują się już w domowej spiżarni.

Niektórzy ludzie wolą łagodniejsze naturalne sposoby niż chemikalia.

 

Jak usunąć kamień z toalety

Prawdopodobnie najbardziej znanym środkiem zwalczającym z kamieniem jest ocet. Jak go prawidłowo używać? Zakręć dopływ wody i wlej całą butelkę octu do muszli lub spłuczki. Pozostaw na noc. Rano odkręć wodę, spłucz kilka razy i gotowe. Jakie to proste! Opisana powyżej procedura nadaje się również do zapobiegania. W przypadku bardziej zakorzenionych osadów można pomóc, szorując miskę szczotką.

Czego jeszcze można użyć do odkamieniania toalety? Możesz również użyć cytryny, kwasku cytrynowego lub limonki. Kwas rozpuści kamień i nie uszkodzi urządzeń sanitarnych. Możesz wlać kwasek cytrynowy lub sok z cytryny do muszli klozetowej, pozostawić na chwilę, a następnie spłukać wodą.

 

Jak wyczyścić toaletę bez użycia środków chemicznych?

Osad z toalety można usunąć za pomocą kwasku cytrynowego, soku z cytryny, octu lub soli. Możesz również wziąć colę, aby pomóc.

 

Instrukcje dotyczące usuwania toalety za pomocą soli

1. Wlej co najmniej 1,5 litra gorącej wody do toalety.

2. Wsyp 250 g zwykłej soli do muszli klozetowej i pozostaw na co najmniej 10-15 minut.

3. Użyj szczotki do toalety, aby ręcznie usunąć brud.

4. Na koniec spłucz toaletę. Powtórz czynność w razie potrzeby.

 

Instrukcje dotyczące czyszczenia toalety za pomocą coli

1. Wieczorem wlej do muszli dwa litry coli.

2. Pozostaw idealnie na noc.

3. Rano wyczyść muszlę klozetową za pomocą szczotki klozetowej.

4. Na koniec spłucz toaletę. Powtórz czynność w razie potrzeby.

 

Jak czyścić spłuczkę w toalecie?

W przypadku toaleta kombi ze spłuczką podczas czyszczenia toalety należy również zwrócić uwagę na samą spłuczkę. Z powodu kamienia woda może stale przeciekać do toalety. Użyj wspomnianego octu lub kwasku cytrynowego na pływaku i ściankach spłuczki i użyj starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować obszary z osadami. Umyj uszczelki odtłuszczającym detergentem do naczyń.

Martwisz się o kamień w łazience? Sprawdź nasze inne artykuły na temat czyszczenia.

Powiązane produkty

16,32 zł z podatkiem VAT
W magazynie 83 szt.
Wysyłamy jutro
41,00 zł z podatkiem VAT
W magazynie 24 szt.
Wysyłamy jutro
180,00 zł z podatkiem VAT
W magazynie 10 szt.
Wysyłamy jutro
83,07 zł z podatkiem VAT
W magazynie 63 szt.
Wysyłamy jutro
70,34 zł z podatkiem VAT
Dostępne w magazynie u dostawcy
Do góry